Gry Spiderman

(3)

Spiderman

Graj w ekscytujące gry Spiderman za darmo online

Wyrusz na nowe przygody superbohaterów w naszej kolekcji gier Spiderman. Przyjazny Spiderman z twojej dzielnicy to alter ego kujonowatego ucznia liceum Petera Parkera i pierwszego na świecie nastoletniego superbohatera, który nie był pomocnikiem innego. Spidey to everyman, który musi przetrwać liceum, mając do czynienia ze złymi superzłoczyńcami, takimi jak Doctor Octopus, Zielony Goblin, Kingpin, Shocker i Venom. Zmierz się z siłami zła z tym bohaterem Marvela lub sprawdź naszą pełną kolekcję gier o superbohaterach Marvela tutaj.

Początki Spidermana — ugryzienie radioaktywnego pająka

Peter Parker to osierocony kujon żyjący w Nowym Jorku ze swoją ciotką May i wujkiem Benem. Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka życie Petera zmienia się na zawsze. Zaczyna rozwijać supermoce, w tym zwiększoną siłę, wytrzymałość i szybkość. Może strzelać nitkami pajęczyny z nadgarstków (chociaż w niektórych seriach używa do tego gadżetu montowanego na nadgarstku), a także może sprawić, że ręce i stopy przyczepiają się do ścian i innych powierzchni, tak jak pająk.

Spiderman zostaje superbohaterem

Początkowo Peter samolubnie wykorzystuje swoje umiejętności. Nie planuje zostać superbohaterem, dopóki jego decyzja o niezatrzymaniu uzbrojonego przestępcy — choć może to zrobić — skończy się śmiercią wuja Bena. Ogarnięty poczuciem winy Peter postanawia wykorzystać swoją moc na dobre, przyjmując motto: „Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Kiedy Stan Lee i Steve Ditko opracowali pomysł na Spidermana, nastoletnie postacie superbohaterów pojawiały się w komiksach tylko jako pomocnicy. Spiderman był pierwszą nastoletnią postacią, która sama była superbohaterem i pozostała jednym z najbardziej znanych i popularnych bohaterów Marvela wszechczasów.

Zespoły i alternatywne wszechświaty

Spiderman jest częścią Avengers i pojawia się w filmach jako nadpobudliwy i nadgorliwy protegowany Tony'ego Starka. (Sprawdź nasze gry Iron Man tutaj ). Nie zapomnij rzucić okiem na nasz pełny przegląd gier Avengers! Niedawny film animowany „Into the Spider-Verse” przedstawia nowym fanom wersje Spidermana z alternatywnych wymiarów, takich jak Spider-Gwen (Gwen Stacy), Spiderman Noir i Miles Morales. Był nawet musical Spidermana „Turn Off the Dark”, który stał się niesławny z powodu wielu odniesionych przez kaskaderów obrażeń odniesionych z powodu imponujących, ale niebezpiecznych scen walki w powietrzu. To tylko udowadnia, że strzelanie pajęczyną nie jest dla wszystkich…