Arcade

(20)

Arcade

Zagraj w darmowe gry arcade online na Waznygry!

Zanim komputery i laptopy, konsole do gier i przyzwoite łącze internetowe były powszechnie dostępne dla gospodarstw domowych, fajnym miejscem do gier wideo była sala gier. Tutaj mogłeś spędzać czas ze znajomymi, rywalizować między sobą i starać się, aby Twoje nazwisko znalazło się na szczycie listy najlepszych wyników, aby zdobyć tytuł lokalnej gwiazdy. Wiele popularnych dziś klasyków wywodzi się z automatów do gry na monety z lat 80. i bardziej eleganckich instalacji arcade'owych z lat 90. Na tej stronie znajdziesz wspaniałą kolekcję nostalgicznych gier arcade'owych, a także kilka nowych remasterów. Więcej klasycznych gier znajdziesz także w naszej sekcji klayski.

Klasyczne gry arcade'owe

Klasyczne gry aracade'owe wymagają niewiele wyjaśnień lub samouczków. Rozgrywka i sterowanie są intuicyjne, więc w momencie, gdy włożysz monety, możesz zaczynać. Pacman i cztery duchy, Donkey Kong i Jumpman (prekursor Mario), pokonanie Space Invaders lub znokautowanie przeciwników w Street Fighter — rozgrywka jest szybka i wymaga szybkości reakcji i umiejętności, ale Twój cel jest zawsze jasny. Możesz zobaczyć wiele mechanik klasycznych gier zręcznościowych powielonych w nowszych gatunkach, takich jak nasze gry walki i nasze gry zręcznościowe.

Gatunki gier arcade'owych

Najpopularniejsze gatunki gier arcade'owych to bijatyki, wyścigi i strzelanki. Podczas gdy klasyczne gry arcade'owe rozgrywane były na dedykowanych automatach ze wbudowanymi ekranami, przyciskami i joystickiem, w nowoczesnych salach gier znajdziesz również wiele bardziej wyszukanych maszyn. Strzelanki szynowe z precyzyjnymi pistoletami świetlnymi, Dance Dance Revolution z platformą i matą, gry wyścigowe z siedzeniem kierowcy, dźwignią zmiany biegów i pedałami lub siedzenia motocyklowe z kierownicą, przepustnicą i hamulcami. Możesz nawet natknąć się na gry z innowacyjnymi funkcjami, takimi jak czujniki ruchu i pozycji.

Złota era gier arcade'owych

Przeżyj ponownie niektóre z klasycznych gier arcade'owych z późnych lat 70. i 80. XX wieku, złotego wieku gier Arcade i ich spuścizny. Nowe gry, oldschoolowe gry, single player, multiplayer, mamy dla Ciebie szeroki wybór gier arcade'owych — nie potrzebujesz monet! Miłej gry!