Gry Golf

(7)

Gry Golf

Graj w darmowe gry golfowe online na Waznygry!

Na tej stronie znajdziesz naszą kolekcję gier golfowych online. Zebraliśmy kolekcję realistycznych gier w golfa, a także gier w minigolfa osadzonych na fantazyjnie zaprojektowanych mini-greenach pełnych klejnotów, monet i magicznych portali. Ustaw się na polu tee i przygotuj się do gry! Zamachnij się kijem i wybij piłeczkę przez całe pole. Postaraj się zbliżyć jak najbliżej dołka i zdobyć wszystkie 18 dołków, używając jak najmniejszej liczby zamachów. Aby dowiedzieć się więcej, nie zapomnij sprawdzić naszej pełnej kolekcji gier sportowych tutaj!

Golf: starożytny sport

Gry, w których do uderzania piłki w poprzek pola trzeba używać pałki lub kija, są znane od tysięcy lat. Starożytni Egipcjanie grali w kij i piłkę, używając dużej piłki i pierścienia. Zwoje z XIV wieku z Chin przedstawiają obraz gry z udziałem kija, małej piłki i dołka. W XV wieku gra, którą możemy rozpoznać jako golf, dotarła do Europy. Wiemy o tym z powodu pisemnego zakazu gry w golfa wydanego w 1457 roku przez króla Szkocji Jakuba II. Król martwił się, że młodzi mężczyźni będą spędzać zbyt dużo czasu grając w golfa, zamiast uczyć się umiejętności wojskowych. (Zakaz ten zniesiono w 1502 r.) Najstarszym nowoczesnym polem golfowym na świecie jest Old Course w St Andrews, nadmorskim mieście w Fife w Szkocji. Tutaj pierwsze 18-dołkowe pole powstało w 1764 roku. Samo pole jest starsze o około 200 lat, ale zamiast 18 miało 22 dołki.

Jak grać w golfa

Pole golfowe składa się zazwyczaj z szeregu elementów, które można układać na różne sposoby. Rozpoczynasz grę na polu tee lub tee-boxie, gdzie wykonujesz swój pierwszy zamach. Trawiasta strefa pomiędzy tee i putting green to tzw. Fairway. Fairway obejmuje największy odcinek pola i jest otoczony nierównymi granicami, takimi jak wysoka trawa i drzewa. Ten obszar zawiera również inne zagrożenia, które utrudnią odzyskanie piłki, takie jak stawy, strumienie i piaszczyste zawady. Nisko skoszona trawa otaczająca dołek nazywa się putting green. W tym miejscu wykonujesz precyzyjny strzał, który, miejmy nadzieję, wbije piłkę do dołka.

Graj w golfa!

Zagraj w naszą kolekcję zabawnych gier golfowych tutaj i sprawdź, czy masz umiejętności, aby strzelić hole-in-one. Nie zapomnij też sprawdzić naszej kolekcji zabawnych gier w minigolfa! Baw się dobrze!