Gry Boks

(6)

Boxing

Graj w gry bokserskie online na Waznygry

Wejdź na ring w naszej kolekcji gier bokserskich online. Wybierz przeciwnika i zadaj jak najwięcej ciosów, aby go znokautować. Czy polegasz przede wszystkim na szybkości i technice, czy wolisz przebijać się przez przeciwników powolnymi, ale potężnymi ciosami? Zagraj w realistyczny mecz bokserski 3D, w którym musisz też mieć oko na swoją wytrzymałość, lub uwolnij lawinę ataków w meczu bokserskim sław. Szukasz więcej gier o sztukach walki? Sprawdź także nasze strony zapasy i walka!

Boks, krótka historia

Boks był popularnym sportem w wielu kulturach, współczesnych i starożytnych. Jednak współczesna wersja tego sportu ewoluowała od walki na gołe pięści w Wielkiej Brytanii w XVI i XVIII wieku. Początkowo te walki na pięści były dość luźne pod względem zasad. Przeciwnicy mogli gryźć się i kopać, pluć lub drapać się w oczy, i nie było sędziego który mógłby zainterweniować gdy wojownik upadł i nie był w stanie wstać. Nic dziwnego, że śmierć na ringu nie była niczym niezwykłym.

Wprowadzenie zasad do boksu

Zasady boksu zostały wprowadzone nie tylko po to, aby uczynić sport bardziej sprawiedliwym, ale aby nie dopuścić do śmierci uczestników! Pierwsze oficjalne zasady zostały wprowadzone przez mistrza boksu Jacka Broughtona w 1743 r., w tym 30-sekundowe liczenie i zakaz dalszego uderzania przeciwnika, gdy jest on znokautowany. Przez ponad wiek obowiązywały różne wersje i konkurencyjne zestawy zasad. Jednak w 1867 r. Walijski sportowiec John Chambers opracował tzw. zasady Queensberry, zbiór zasad nazwanych na cześć 9. Markiza Queensberry, które generalnie nadal rządzą tym sportem.

Jak grać w gry bokserskie

Po zapoznaniu się z zasadami nadszedł czas, aby związać rękawice i rozgrzać się. Wybierz grę i wybierz swój narożnik. Wygraj, nokautując przeciwnika lub zdobywając więcej punktów. Jeśli twój przeciwnik nadal nie wstał po 10 sekundach, wygrywasz. Jeśli jednak twoja postać jest znokautowana, przegrywasz. Więcej gier sportowych znajdziesz na naszych stronach z grami sportowymi!