Gry Bowling

(2)

Kręgle

Graj w darmowe gry w Kręgle online na Waznygry

Na Waznygry, mamy świetną kolekcję darmowych gier w kręgle online, w które możesz zagrać. Kręgle to sport, który jest również uprawiany rekreacyjnie. Zwykle do gry potrzebujesz długiego drewnianego toru, ciężkiej kuli z otworami na palce i innego specjalnego wyposażenia, ale możesz także cieszyć się tymi grami online. Spróbuj na przykład naszej gry The Bowling Club. Zdobywaj kolejne poziomy, zbieraj specjalne kule i rywalizuj z innymi graczami.

Różne rodzaje kręgli

Od czasów starożytnych ludzie grali w kręgle, w których kamienie i inne przedmioty są wykorzystywane do przewracania kręgli umieszczonych w pewnej odległości. Ewoluowały one w różne gry rozgrywane obecnie na całym świecie, takie jak bocce, kegel, skittles, bule i gra w kręgle. Sprawdź jeszcze nasze strony golf i bilard, aby znaleźć więcej gier z piłkami.

Jak grać w kręgle

W grze w dziesięciopinowe kręgle, najczęściej granej wersji gry, Twoim celem jest powalenie wszystkich dziesięciu kręgli. Gra podzielona jest na dziesięć rund. W każdej rundzie gracze mogą toczyć kulę dwukrotnie. Jeśli przewrócą kręgle za jednym razem, liczy się to jako „strike”. Otrzymujesz 10 punktów plus wynik następnej rundy. Jeśli przewrócisz kręgle w dwóch turach, zaliczysz „spare”: 10 punktów plus wynik następnego rzutu. Gładki, drewniany tor jest naoliwiony i śliski, a gracze nie mogą przekraczać linii faulu.

Buty do kręgli

Większość butów do kręgli, które wypożyczasz na kręgielni, to identyczne pary, ale czy wiesz, że profesjonalne buty do kręgli takie nie są? Podeszwa stopy przesuwnej jest wykonana z gładkiego materiału, dzięki czemu gracze mogą ślizgać się po podłodze podczas wyrzucania kuli. Tylko pięta wykonana jest z gumy, do hamowania. Podeszwa stopy antypoślizgowej jest jednak wykonana z gumy dla lepszej kontroli.

Kręgle dla dzieci

Jeśli źle wycelujesz, piłka znajdzie się w jednej z rynien otaczających tor. Nazywa się to „gutter". Aby kręgle rekreacyjne były przyjemniejsze dla małych dzieci, wiele torów do gry w kręgle pozwoli ci zablokować rynnę specjalną rurką lub belką. Pomoże to utrzymać kulę w grze. (Możesz wybrać tę opcję również w niektórych naszych grach!)