Gry Anime

(7)

Gry Anime

Graj w darmowe gry anime online na Waznygry

Na tej stronie znajdziesz naszą kolekcję bezpłatnych gier anime online, opartych na animowanych serialach z Japonii, takich jak Naruto, Dragon Ball Z, Bleach, One Piece i innych! Wyrusz na przygodę, walcz z wrogami lub projektuj nowe stroje dla swoich ulubionych bohaterów. Jeśli jesteś fanem gier wieloosobowych, nie zapomnij też odwiedzić naszej strony Gry MMO anime!

Anime - japońska animacja

Anime wywodzi się od słowa „animacja”. W Japonii słowo anime jest używane w odniesieniu do dowolnych kreskówek animowanych, ale poza Japonią słowo to jest używane do opisywania kreskówek i filmów animowanych z Japonii (a czasami także nie-japońskich produkcji, które naśladują styl i projekty postaci lub „animacje inspirowane anime''). Chociaż komercyjne anime było bardzo ugruntowanym formatem medialnym w Japonii co najmniej od lat 30 XX wieku, zaczęło cieszyć się popularnością na Zachodzie dopiero w latach 80. i 90.

Anime na Zachodzie

W latach 60. kilka adaptacji japońskich seriali, takich jak Astro Boy i Speed Racer, zostało wydanych w USA i dobrze przyjętych. Doprowadziło to do powstania takich seriali jak Vicky the Viking i Heidi, które były przeznaczone zarówno dla japońskiej publiczności, jak i adaptacje dla europejskich dzieci. Anime naprawdę przedarło się do głównego nurtu dopiero po wydaniu oszałamiającej wizualnie filmowej adaptacji mangi Katsuhiro Otomo Akira, która została wydana w 1988 roku.

Gry anime online

Rozprzestrzenianie się Internetu stale zwiększa popularność anime poza Japonią, dzięki różnym usługom streamingowym opartym na subskrypcji, oferującym zarówno klasyczne, jak i zupełnie nowe serie anime. Istnieją strony internetowe oferujące skany (wykonane przez fanów skany i tłumaczenia) aktualnych serii mangi, dzięki czemu fani mogą być na bieżąco z najnowszymi rozdziałami swoich ulubionych komiksów. W Internecie można również znaleźć wiele gier opartych na popularnych postaciach i serialach anime, a na tej stronie zebraliśmy dla Ciebie kilka najlepszych gier, w które możesz grać za darmo. Przeglądaj i znajdź wszystkich swoich ulubionych bohaterów i złoczyńców!