Gry Nickelodeon

(2)

Gry Nickelodeon

Nickelodeon - zagraj za darmo online na Waznygry!

Na tej stronie znajdziesz nasz wybór gier, w których występują postacie z twoich ulubionych programów NickówToons i Nickelodeon, od Dory Odkrywcy po Wojownicze Żółwie Ninja. Graj w puzzle i gry przygodowe ze swoimi ulubionymi bohaterami i złoczyńcami. Szukasz kreskówki, ale nie wiesz, do którego kanału należy? Spróbuj wpisać nazwę w pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu strony lub sprawdź naszą kolekcję gier Cartoon Network z konkurencyjnego kanału telewizyjnego dla dzieci. Mamy również kolekcję gier Disney Channel specjalnie dla ciebie.

Informacje o Nickelodeon

Nickelodeon to kanał telewizyjny dla dzieci, który po raz pierwszy pojawił się w 1979 r., Dzięki czemu jest to pierwszy w Ameryce kanał telewizji kablowej w całości poświęcony kreskówkom i programom dla dzieci i młodzieży. Początkowo Nickelodeon importował głównie seriale animowane z zagranicy, ale od wczesnych lat 90. kanał zaczął współpracować z różnymi studiami animacji w celu tworzenia własnych programów. Wiele z nich stało się klasykami lat 90. jak Rugrats, Doug, Rocko's Modern Life i nieco kontrowersyjny The Ren and Stimpy Show. Nowsze seriale to Danny Phantom, Winx Club, Avatar: The Last Airbender i kontynuacja, The Legend of Korra. Nickelodeon ma również wiele siostrzanych kanałów, w tym Nick Jr., Nicktoons i TeenNick.

Co oznacza Nickelodeon?

Nazwa kanału, Nickelodeon, pochodzi od nazw kin z początku XX wieku, w których można było oglądać krótkie filmy i piosenki z ilustracjami. Te „nikielodeony” nazwano tak po cenie wejścia, czyli jednego niklu, a także od słynnego i luksusowego paryskiego teatru Odéon. Oryginalne kina niklowe wcale nie były tak wygodne i ładne jak Odéon. Często były obskurne, słabo wentylowane, a drewniane siedzenia były twarde i niewygodne. Ale te nikielodeony były początkiem współczesnych kin!

Gry Nickelodeon

Sprawdź zabawne gry oparte na serialu animowanym Ninjago. Walcz ze Shredderem i jego żołnierzami z bohaterami TMNT, odkrywaj miasto Lego City lub walcz z międzygalaktycznymi siłami zła z pomocą Power Rangers. Ciesz się wieloma darmowymi grami inspirowanymi tymi i innymi programami emitowanymi na Nickelodeon!