Gry na klawiaturze

(11)

szybkiego pisania

Gry w pisanie na Waznygry

Z naszymi grami w pisanie online możesz nauczyć się szybko pisać na klawiaturze bez patrzenia na swoje palce. W tych grach przygodowych twoje umiejętności pisania na klawiaturze pozwolą ci pokonać przeszkody, detonować bomby, strzelać do zombie lub statków kosmicznych najeźdźców i ogólnie zapobiegać katastrofie. Poza wyzwaniami związanymi z pisaniem na klawiaturze mogą też ci się spodobać gry w szukanie słów na naszej stronie lub wejdź na tę stronę z naszym katalogiem gier słownych.

Po co trenować pisanie na klawiaturze?

Pisanie na klawiaturze bez patrzenia na nią nazywamy „pisaniem bezwzrokowym" i jest to bardzo cenna umiejętność, dzięki której zaoszczędzisz dużo czasu. Przy odrobinie praktyki twoja szybkość pisania znacznie się poprawi. Ponadto możliwość czytania wraz z patrzeniem na ekran, a nie wpatrywaniem się w palce, umożliwia natychmiastowe wykrycie błędów pisowni. Możesz je poprawić natychmiast, bez konieczności cofania się i ponownego czytania każdego akapitu.

Jak działają gry z pisaniem na klawiaturze?

W tych grach musisz wpisywać litery, aby utrzymać się przy życiu. Ponieważ musisz ciągle patrzeć na ekran, żeby nadążyć za akcją, nie masz czasu, aby patrzeć na swoje palce. W ten sposób możesz trenować używanie wszystkich dziesięciu palców do pisania różnych liter. Z początku jest to trudne, ale grając w te gry dla treningu, już wkrótce to załapiesz i będziesz szybszy niż kiedykolwiek!

Położenie dłoni do pisania bezwzrokowego

Położenie dłoni na klawiaturze do pisania bezwzrokowego jest niezbędne do wygranej. Twoje palce wskazujące opierają się o klawisze F i J, które posiadają wypustki, żeby było łatwo je znaleźć. Pozostałe palce opierają się o klawisze w środkowym rzędzie obok klawiszy F i J i przesuwają się stąd po całej klawiaturze. Możesz poszukać w internecie wskazówek odnośnie bezwzrokowego pisania i znaleźć system, który ci odpowiada. Powodzenia i miłej gry!