Gry Disney

(8)

Disney

Graj w magiczne gry Disney za darmo na Waznygry

Walt Disney stworzył magiczny świat bajek i księżniczek, a tutaj na Waznygry zebraliśmy najbardziej urocze gry Disneya, specjalnie dla Ciebie! Przygotuj się, aby popłynąć przez ocean z Moaną, wziąć udział w balu z Kopciuszkiem lub wybrać się na przygodę z klasycznymi postaciami, takimi jak Kaczor Donald.

O czym są gry Disneya?

Oferujemy szeroki wybór gier Disneya, niezależnie od tego, czy chcesz ubrać księżniczkę, czy budować i niszczyć dziwne urządzenia z Tomem i Jerrym. Jeśli interesuje cię przebieranie swojej ulubionej księżniczki, odwiedź naszą stronę z grami Księżniczki. Jeśli szukasz Królowej Lodu, Elsy z Arendelle, nie zapomnij sprawdzić naszej dedykowanej sekcji Kraina Lodu!

Bardzo krótka historia Disneya

Prawie 100 lat temu Walt Disney stworzył magiczny świat kreskówek Disneya. Zaczął od tworzenia postaci i opowieści opartych na bajkach, a jego bajki z Myszką Miki doprowadziły markę do sławy. Przez lata zaowocowało to stworzeniem znanej obsady postaci: Kaczora Donalda, Goofy'ego, Pluto i ich przyjaciół. Te postacie z kreskówek odniosły duży sukces, a studio Disneya zaczęło opracowywać pełnometrażowe filmy animowane.

Klasyki Disneya

Disney szukał bajek i księżniczek do swoich pełnometrażowych filmów. Jego pierwszym filmem z udziałem księżniczki była Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków - do dziś ulubiony klasyk! Disney Studios stworzyło ogromną liczbę klasycznych filmów dla dzieci, od Kopciuszka, Damy i włóczęgi i Mary Poppins, po bardziej współczesne historie o Królu Lwie, Pocahontas oraz Pięknej i Bestii, by wymienić tylko parę. Jedną z najnowszych opowieści Disneya była Kraina lodu, która niedawno doczekała się swojej pierwszej kontynuacji na srebrnym ekranie.

Zacznijmy grać w gry Disneya!

Przejrzyj naszą ofertę gier Disney i wybierz te, które najbardziej Ci się podobają! Szukasz więcej gier opartych na świecie Disneya? Upewnij się, że nie przegapisz naszych gier Disney Channel i naszej kolekcji Disney Junior!