Gry z Wikingami

(5)

Wikingowie

Graj w gry Wiking za darmo online na Waznygry

Rozpocznij własną przygodę wikingów dzięki naszej kolekcji gier Wiking. Wikingowie byli marynarzami, którzy handlowali z sąsiednimi ziemiami i podbijali wiele nacji poprzez najazdy i grabieże. Czy wiesz, że Rosja zawdzięcza swoją nazwę Wikingom? Rus była pierwotną nazwą Wikingów, którzy dotarli do dzisiejszej Rosji. Założyli ważne miasta handlowe i handlowali z Konstantynopolem przez Rosję.

Początki Wikingów

Wikingowie wywodzą się z obszaru, który obecnie określamy jako Dania, Szwecja i Norwegia. Ci ludzie północy byli początkowo częścią jednorodnej grupy, która zróżnicowała się na przestrzeni wieków. Powstało wiele małych królestw, które były ze sobą w konflikcie. W końcu przekształciły się one w kraje skandynawskie, które znamy dzisiaj.

Statki Wikingów

Wikingowie budowali różne typy łodzi, które miały określone cele. Były szybkie i lekkie łódki, które przewoziły ludzi, ale były też tak zwane długie łodzie o długości 36 metrów. Statki te były wykorzystywane do transportu towarów, morskich przygód i działań wojennych. Największe statki nazwano Drakkar i były używane do najazdów i ataków. Knarr był używany do handlu i transportu. Dzioby łodzi były czasem ozdobione rzeźbami, na przykład duże długie łodzie, które były stworzone do ataku i plądrowania, miały na dziobie przerażające smoki lub węże.

Mity o Wikingach

Opowieści o Wikingach zostały bardziej zromantyzowane w XVIII i XIX wieku, kiedy nastąpiło odrodzenie zainteresowania historiami i mitami Wikingów. Byli przedstawiani jako szlachetni, ale wytrzymali i nieokrzesani. Faktycznie, dowody archeologiczne sugerują, że byli dość zadbani jak na swoje czasy. Niesławne rogate hełmy wikingów to kolejny taki mit: nic nie wskazuje na to, że ludzie z północy nosili hełmy z rogami.

Jak grać w gry Wiking

Czy chcesz podbijać i rabować, tak jak Wikingowie? Więc wybierz broń, długą łódź i załogę. Większość naszych gier Wiking to gry akcji, ale możesz także bronić swojej osady w jednej z wielu przygód obrony zamku. Przeglądaj i znajdź swoje ulubione tytuły!