Gry Domino

(3)

Gry Domino

Graj w darmowe gry Domino online na Waznygry

Na tej stronie znajdziesz zbiór zabawnych gier domino online, w których możesz spróbować swoich sił. Domino to stara gra strategii i inteligencji, która cieszy się popularnością w krajach na całym świecie. Zaplanuj swoje ruchy i umieść odpowiednie płytki na planszy, aby utworzyć sekwencję i opróżnij tacę jako pierwszy. Jeśli nie możesz umieścić żadnych płytek, będziesz musiał dobierać nowe, dopóki nie będziesz mógł jakiejś wyłożyć, zostawiając cię w tyle za przeciwnikami. Szukasz bardziej klasycznych gier planszowych, które zapewnią Ci rozrywkę? Zobacz pełny przegląd na naszej stronie gry planszowe.

Gry domino: jak grać

W domino gra się prostokątnymi płytkami podzielonymi na dwa kwadratowe końce. Na każdym kwadracie znajduje się liczba od 1 do 6. (W niektórych wersjach dla młodszych dzieci cyfry są zastąpione obrazkami.) Celem gry jest połączenie płytek na blacie poprzez dopasowanie identycznych numerów. Każdy łańcuch ma dwa końce, więc masz kilka opcji, jeśli chodzi o wybór płytek. Opierając się na kafelkach na stole i na tacce, możesz odgadnąć, które ruchy postawią przeciwnika w niekorzystnej sytuacji. Kto nie może umieścić żadnych płytek, będzie musiał wylosować dodatkowe z rezerwy.

Efekt domina

Płytki domino są również znane z innych gier. Płytki układa się pionowo na wąskim końcu, jedna przed drugą, tak aby tworzyły długi rząd. Płytki są ułożone dość blisko siebie, więc kiedy popchniesz jedną płytkę, uderzy ona i przewróci następną, następną i tak dalej, aż wszystkie płytki się przewrócą. Od tego pochodzi nazwa „efektu domina”: kiedy jedna rzecz upada, powoduje, że następują za nią inne. Gra domino doprowadziła do wielu rekordów świata i prób bicia rekordów złożonych z setek tysięcy kostek domina.

Zostań mistrzem Domino

Czas zacząć własną grę w domino. Wybierz grę i zobacz, które płytki wylosujesz. Rundę rozpoczyna gracz z najwyższym dublem. Szukasz trudniejszych gier online, które pozwolą Ci się czymś zająć? Wejdź na naszą stronę gry logiczne, gdzie znajdziesz wiele innych zabawnych łamigłówek.