Gry w Szachy

(11)

Gry w Szachy

Graj w wymagające gry w szachy za darmo na Waznygry

Na tej stronie możesz ćwiczyć grę w szachy online i nauczyć się grać w szachy. Szachy to klasyczna gra planszowa dla strategów i myślicieli. Praktyka czyni mistrza. Naucz się przewidywać ruchy przeciwnika i zawsze myśl o kilku krokach do przodu. Wbij przeciwne figury w słabą formację lub zastaw pułapkę i zwab przeciwnika do wykonania fatalnego ruchu. Będziesz także musiał uważnie przemyśleć swoje ruchy, zanim zareagujesz na ruchy drugiego gracza. Nie daj się skusić, by działać pochopnie, nawet jeśli figura wydaje się być otwarta na atak… Jeśli naprawdę kochasz strategiczne gry planszowe, koniecznie sprawdź naszą pełny przegląd gier planszowych.

Szachy - klasyczna gra strategiczna

Szachy to bardzo stara gra i wydaje się, że ma swoje korzenie w grze strategicznej ze starożytnych Indii zwanej chaturanga. Gra rozprzestrzeniła się na różne szlaki handlowe i dotarła do Persji (gdzie jest znana jako chatrang lub shatranj), do świata muzułmańskiego i do Europy. W XV-wiecznej Europie Południowej zasady gry uległy znaczącym zmianom, które doprowadziły do powstania gry w szachy, jaką znamy dzisiaj.

Gry w szachy online: przeciwnicy

Jesteś nowy w szachach lub nie masz jeszcze pewności, czy ćwiczyć przeciwko prawdziwym przeciwnikom? Na tej stronie znajdziesz wiele gier w szachy dla jednego gracza, aby zapoznać się z zasadami gry i udoskonalić swoją taktykę. Możesz grać z przeciwnikiem AI, a wiele gier pozwala na zmianę ustawień trudności, aby dopasować je do twojego poziomu umiejętności i doświadczenia. W wielu naszych grach w szachy możesz także wybrać opcję 2 graczy, aby móc grać rundy ze znajomymi. Możesz również odwiedzić naszą sekcję planszowe i karciane gry wieloosobowe, aby rzucić wyzwanie niektórym prawdziwym przeciwnikom w różnych innych grach planszowych online opartych na umiejętnościach.

Szachy online i inne gry

Przejrzyj naszą kolekcję gier w szachy i ćwicz za darmo na wybranym poziomie. Jeśli podobało Ci się wyzwanie tej strategicznej gry planszowej i chcesz zagrać w więcej takich gier, koniecznie zapoznaj się również z naszymi grami w warcaby!